CZYM SĄ FEROMONY?

Feromony są substancjami chemicznymi naturalnie wydzielanymi przez organizm (przez skórę) do otoczenia. Są całkowicie bezwonne, przez co nie jest możliwe świadome zarejestrowanie ich działania. Zadaniem feromonów jest przekazywanie otoczeniu biologicznej informacji m.in. o pobudzeniu seksualnym, wysokiej sprawności seksualnej, dominacji czy gotowości do reprodukcji. Każdy z feromonów niesie inną informację i pełni odmienną rolę. Feromony pełnią istotną rolę w podświadomej komunikacji między osobą je wydzielającą, a otoczeniem. Ich działanie ma przyciągnąć inne osoby w celu zaspokojenia potrzeb organizmu (takich jak potrzeba dominacji, czy rozrodu).

Działanie feromonów pozyskiwanych w sposób laboratoryjny jest dokładnie takie same, jak tych wytwarzanych naturalnie- mają identyczną budowę chemiczną.

 

feromony_dla_mężczyzn_BioTrendy_sklep_opinie_informacje_forum

 

JAK DZIAŁAJĄ?

Feromony działają stymulując narząd nosowo-lemieszkowy (VNO) u osób z otoczenia. Z niego impulsy są przekazywane do podwzgórza, gdzie następuje interpretacja ich rodzaju, a następnie na tej podstawie pobudzane są odpowiednie części w mózgu. Tym sposobem feromon odpowiedzialny za pobudzenie seksualne będzie aktywował obszary w mózgu związane ze sferą seksualną. Feromon informujący o dominacji będzie aktywował obszary związane z poczuciem bezpieczeństwa i uległością itd.


 

feromony_oficjalny_dystrybutor_produkty